diagnostyka kardio

Nadciśnienie – profilaktyka i leczenie

Nadciśnienieschorzenie, w którym na zapobieganie i leczenie duży wpływ ma sam pacjent, jest poważnym wyzwaniem cywilizacyjnym. Jak chronić się przed nadciśnieniem, które nieleczone może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu, mówi dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Na stronie aktywni-plus.pl ukazał się ciekawy wywiad nt. nadciśnienia z dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej. W artykule dr Ewa Jędrzejczyk-Patej opisuje schorzenie jakim jest nadciśnienie, jego profilaktykę i leczenie; kto jest narażony na jego wystąpienie oraz  jakie skutki niesie za sobą brak odpowiedniego postępowania diagnostyczno-leczniczego.

Warto przeczytać.
Zajrzyjcie również na profil Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego znajdziecie tam wiele przydatnych informacji odnośnie diagnostyki, leczenia, przyczynach i skutkach chorób sercowo-naczyniowych.

Pamiętajmy o okresowych badaniach stanu naszego zdrowia. Badanie EKG, echokardiografia czy próba wysiłkowa pomogą w wykryciu, sklasyfikowaniu i skutecznym leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego.