diagnostyka kardiolog

Arytmia a zdrowie przyszłej mamy

Dbałość o nasze zdrowie jest niezwykle ważne a kobiety spodziewające się dziecka powinny zwrócić na nie szczególną uwagę. Arytmia, schorzenie które najlepiej zacząć leczyć jeszcze przed planowaną ciążą, ale jakie przedsięwziąć środki gdy zostanie zdiagnozowana później? Jak leczyć arytmię u pacjentek w ciąży? Na co przyszłe mamy powinny zwrócić uwagę jeśli chodzi o pracę układu sercowo-naczyniowego?  Czy przy arytmii są przeciwwskazania do porodu naturalnego?

Arytmia a ciąża

Sekcja Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego na swoim profilu facebookowym podzieliła się artykułem Zdrowe serce przyszłej mamy poświęconym tej tematyce. Na te i inne pytania odpowiada dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej z Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Członek Zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zapraszam do lektury.

Pamiętajmy o okresowych badaniach stanu naszego zdrowia. Badanie EKG, echokardiografia czy próba wysiłkowa pomogą w wykryciu, sklasyfikowaniu i skutecznym leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego.